Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 11 чоловік

Звiт про нацiонально патріотичне виховання

Дата: 19 червня 2020 о 14:41, Оновлено 19 червня 2020 о 14:42


           Національно-патріотичне виховання

            Питання національно-патріотичного виховання завжди було актуальним. Від дідів та прадідів, батьків та матерів передається почуття національного, і «в душі людини риса національності корениться глибше за всі інші».

Сьогодні Україна проживає один із найсуворіших періодів становлення та розвитку. Відбувається випробовування народу на стійкість, мужність, порядність. Саме в такі періоди загартовується сила і дух нації, викристалізовуються її цінності, торується нелегкий шлях до суверенності.

Ураховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією, усе більшої гостроти  набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції, гордості за свою державу і народ.

Важливо, щоб кожен навчальний заклад став для дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову державу, робити все для її безпеки, сприяти єдності українського народу та громадянському миру й злагоді в суспільстві. 

Ліцей – це відтворення суспільних та освітніх змін,  унікальний соціальний інститут, через який проходить абсолютно кожен, тому складно недооцінити її роль у процесі національно-патріотичного виховання підростаючого покоління. За сучасних умов національне виховання дітей і молоді набуло особливої актуальності. Свідченням цього є низка нормативно-правових документів, зокрема:

Опрацювавши їх, розуміємо, що основні завдання освіти у цій сфері полягають у забезпеченні національної спрямованості змісту освіти, відродженні національних виховних традицій, створенні усіма суб’єктами освітнього простору умов для формування у дитини  національного самоусвідомлення.

  Для реалізації зазначених позицій слід розуміти зміст понять та термінів з проблем національно-патріотичного виховання, ключовими з яких є: «національне виховання», «нація та національна ідея», «дух нації», «патріотизм, види патріотизму», «патріотичне виховання як основна складова національного виховання», «український національний ідеал».

   Важливою ланкою патріотичного становлення громадянина України є освіта, тому що вона – єдиний соціальний інститут, через який проходить кожна людина, набуваючи при цьому конкретних рис особистості, фахівця та громадянина. Державна політика формування людини майбутнього, яка своєю діяльністю буде здатна примножувати інтелектуальний та духовний потенціал нації, реалізується передусім завдяки діяльності вчителя.

КЗ «Дібрівський аграрний ліцей» приділяється значна увага питанню національно-патріотичного виховання школярів. Значну роль відіграє національне виховання школярів на основі народних звичаїв, традицій в системі позакласної роботи.

У ліцеї стало доброю традицією на початку вересня проводити акцію «Милосердя». Від малят до старшокласників кожен намагається долучитися до скриньки «Милосердя», щоб бодай  чимось допомогти тим, хто потребує допомоги та уваги від друзів.

Діти дарують шкільне приладдя: зошити, ручки, альбоми, олівці, фломастери тощо. В тому році цю підтримку одержали діти з багатодітних сімей та  малозабезпечені.

 З дитячим болем і переживанням учні писали свої листи, які адресували воїнам АТО та пораненим бійцям, які знаходяться на лікуванні в госпіталях(Акція лист солдату). З дитячою  любов’ю старанно виведені такі дорогі серцю слова: мир, єдина ненька – Україна, слава героям!       

        Кожен  учень сподівається, що його лист прочитає український солдат, що хоча б теплим словом він  зігріє його, додасть віри, що вони не просто захисники Вітчизни, вони справжні герої, на яких будуть рівнятися і сучасні, і майбутні покоління дітей.

Усе це створює сприятливі умови для розвитку виховання, як пріоритетної сфери соціального життя країни, підвищення її статусу та потенціалу, досягнення якісно нових результатів у духовно-моральному, громадянському, трудовому, художньо-естетичному, екологічному вихованні підростаючого покоління.

Сьогодні важко оцінити роботу навчального закладу щодо реалізації національно-патріотичного виховання. Наш ліцей намагається стати  для дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української нації та громадянського миру й злагоді в суспільстві.

Актуальним є організація збирання та поширення інформації про героїчні вчинки українських військовослужбовців, бійців добровольчих батальйонів у ході війни на Сході України, волонтерів та інших громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України. У нашому ліцеї ця робота здійснювалася  з обдарованими дітьми. Внаслідок чого був створений стенд «Хоробрі Серця».

На виконання наказу МОН від 07.09.2000 р. № 439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України»,у  нашому навчальному закладі на коридорах та у класних кімнатах створені куточки   державної  символіки. Проводяться різноманітні заходи: виховні години «Державна символіка України», «Що необхідно знати про національну символіку»,  «Чому наш прапор синьо-жовтий», «Про що розповідає наш герб», «Національні символи України», «Історія української державної символіки»  та ін.

Також КЗ «Дібрівський аграрний ліцей» використовує методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах: початкова школа, українська мова та література (рідна мова – найважливіший засіб патріотичного виховання. Вона була і є важливою сферою впливу на національну свідомість молоді, проведено свято рідної мови «Бринить-співає наша мова, Чарує, тішить і п’янить» ), зарубіжна література (одним із завдань зарубіжної літератури виховання любові до української мови і літератури як органічної частки світової культури, прагнення до збереження рідної мови, національних традицій і цінностей), іноземні мови (комунікативна спрямованість іноземних мов надає вчителю широкі можливості у вихованні громадянської позиції, патріотизму, високих моральних якостей особистості), історія (як писав Олександр  Довженко: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців».   І такий народ  завжди будуть зневажати й поневолювати. Українська держава зможе розвиватися лише знаючи своє минуле, і пам’ятати, що саме історична свідомість є вищою духовною цінністю будь-якої нації –  виховний захід до Дня Захисника України «Історія героїв АТО: вони боролися за українську землю»,  «Наша гідність і свобода», Тиждень історії, Місячник правових знань), математика (виховання в школярів почуття патріотизму слід здійснювати на уроках математики, віддаючи перевагу окремим аспектам цієї роботи відповідно до вікових особливостей учнів), інформатика (виховання національної самосвідомості при навчанні інформатики, як і навчанні інших навчальних предметів природничого та математичного спрямування, може здійснюватись різними шляхами, з використанням різних методів та форм навчально-виховного процесу), географія (шкільна географія відіграє значну роль у вихованні патріотизму підростаючого покоління. Патріотичне виховання – виховання засобами шкільної географії людини-громадянина, людини-патріота, основними рисами якої є національна самосвідомість, почуття любові до своєї Батьківщини, шанобливе ставлення до народних традицій, звичаїв, обрядів, як ланки, що визначає духовну єдність поколінь, почуття громадянської й соціальної відповідальності, бажання поліпшити умови життя в рідній місцевості), фізика (сьогодні фізику не можна розглядати лише як об’єктивне пізнання природи, яка не взаємодіє з людиною. Учень повинен знати, заради чого пізнається природа, розуміти значення науки в житті суспільства й кожної людини зокрема), біологія, хімія, екологія та природознавство (національно-патріотичне виховання на уроках біології, екології, хімії та природознавства тісно пов'язано з пізнавальною діяльністю учнів, зміст і методи якої безпосередньо впливають на реалізацію виховних завдань. Природа є потужним фактором виховання поваги й любові до своєї Батьківщини, могутнім засобом виховання в дітей цінностних ставлень, моральних якостей, насамперед національної свідомості), фізична культура (застосуванні на уроках рухливих та народних ігор, розваг, естафет, козацьких забав, спортивних ігор за спрощеними правилами сприяють вихованню патріотичних почуттів, моральних та фізичних якостей, формують свідомого громадянина України), трудове навчання (шкільний предмет трудове навчання (технології) має значні можливості у вихованні в учнів національно-патріотичних почуттів. Досвід роботи учителів та результати науково-методичних досліджень у цьому напрямку, дозволяють стверджувати, що значний потенціал у розв’язанні цього завдання полягає у прилученні учнів до національної культури саме у процесі трудового навчання).

                  У навчальному закладі також проводяться години спілкування, конкурси за  національно-патріотичною тематикою, фестивалі української казки та пісні, конкурси знавців української мови, благодійні акції  щодо допомоги бійцям АТО, урочиста лінійка, присвячена Міжнародному дню рідної мови; години спілкування, присвячені Дню захисника Вітчизни «Велич сили духу»;  виховні години «Щаслива родина – міцна Україна» .

          До Дня пам’яті жертв голодоморів відбувся загальношкільний урок пам'яті . Учні вшанували пам'ять про загиблих співвітчизників хвилиною мовчання, переглянули документальні фільми «Голодомор на Україні 1932-1933 років», «День пам’яті жертв Голодомору». У ході відзначення Дня Соборності України та Дня Гідності та Свободи, вшанування пам’яті Героїв Крут  проведено урок  «Українці у боротьбі за створення власної держави» (8-7 класи); годину спілкування «Їм було лише шістнадцять» (5-6 класи). З особливою урочистістю пройшли заходи з вшанування Небесної Сотні, зустріч з учасниками АТО; заходи присвячені  Дню Примирення;  День вшанування пам`яті жертв політичних репресій, День вишиванки.

Постійно поповнюється музейна експозиція «Побут місцевого населення».

До Дня Соборності України були проведені: виховні бесіди у 1-4 класах «День Соборності – день єднання», у 5-8 класах - «В єдності наша сила і слава, і воля».

  Протягом І семестру класними керівниками та класоводами були проведені уроки патріотичного виховання з учнями 1-11кл.: «У світлій пам’яті героїв України поклонімося», «Червоний хрест – благодійна міжнародна організація», «Козацький рух в Україні. Плекай в собі почуття патріотизму», «Мова – душа народу», «Запали свічку пам’яті».

   Була проведена виставка дитячих робіт «Квіткова композиція «Моя Україна», що показала патріотичне налаштування молоді. Учні  беруть  участь у   позашкільних районних конкурсах.

     Педагогічний колектив приділяє велику увагу військово – патріотичному вихованню. У цьому напрямі проводяться  акції      «Турбота», «Пам’ятник», змагання « Ну- мо , хлопці», « Веселі старти»; зустрічі із воїнами-афганцями, воїнами АТО;  конкурси  творчих робіт тощо.

      З метою дотримання єдиних вимог щодо виховання дитини в сім’ї та ліцеї на засіданнях батьківського комітету, загальношкільних та класних зборах розглядаються питання про хід впровадження національно-патріотичної моделі ліцею, батьки залучаються до спільних виховних заходів як у класі, так і в ліцеї.

        У кожного вчителя  створена система позакласних занять та уроків національно – патріотичного виховання.   Шкільні предмети суспільно – гуманітарного циклу дозволяють достатньо повно використовувати такі елементи національної культури, як народний переказ, легенди, оповіді, загадки, приказки, прислів’я, прикмети. Доповнення шкільних програм, підручників елементами народної мудрості сприяє формуванню позитивних якостей школярів, збагаченню фактичного матеріалу цікавими повідомленнями, робить уроки цікавішими і змістовнішими.

       Учні ліцею брали активну участь   у Всеукраїнській  дитячо – юнацької військово - патріотичної гри „Сокіл” („Джура”).

        Виходячи з цього, основна ідея національно-патріотичного виховання у навчальних закладах району полягає у мотивації громадської активності молодого покоління. Це стане запорукою небайдужості як сьогоднішнього, так і прийдешніх поколінь громадян.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.