Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 11 чоловік

Аналiз виховноiї роботи за 2019-2020р.

Дата: 19 червня 2020 о 14:36, Оновлено 19 червня 2020 о 14:42

                            Аналіз  виховної роботи

за 2019-2020 навчальний рік

    Основні напрями виховання  в ліцеї сплановані на виконання законів України

«Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Положення про загальноосвітній навчальний заклад  від 27.08.2010 №778, Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 №1243, Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання  в загальноосвітніх навчальних закладах та іншими.

    Адміністрацією ліцею та педагогічним колективом  створено систему виховної  роботи, структура якої забезпечує реалізацію завдань всіх її напрямків через проведення різних форм виховної  діяльності у процесі навчання і позакласній діяльності, впровадження у виховний процес інноваційних технологій, розвиток творчих здібностей учасників навчально-виховного процесу, роботу органів учнівського самоврядування, співпрацю трикутника «ліцей-учні-батьки».

   У 2019/2020 навчальному році педагогічний колектив  продовжив працювати над реалізацією виховної теми: «Підвищення якості освіти, рівня вихованості особистості, професійної компетентності педагога шляхом впродовження гуманної педагогіки та модернізації навчально – виховного процесу»

  У 2019-2020 навчальному році виховна робота була спланована та спрямована на досягнення головної мети – формування та розвиток соціально-зрілої, творчої особистості – громадянина України.

    Пріоритетними  напрямками виховної роботи  на 2019/2020  навчальний рік  було визначено:

  • впровадження Основних орієнтирів  виховання учнів
  • 1класів  загальноосвітніх навчальних закладів України;
  • створення в закладі цілісної моделі виховної системи;
  • посилення національно-патріотичного характеру навчання та виховання;
  • удосконалення превентивного виховання;
  • урізноманітнення форм і методів співпраці ліцею і сім’ї;
  • інтегрування зусиль органів учнівського самоврядування  та батьківської громади, педагогічного колективу при організації виховної роботи;
  • забезпечення відзначення важливих пам’ятних  та ювілейних дат 2019/2020 навчального року з метою створення ефективної системи національно-патріотичного виховання, морально-духовного, культурного розвитку дитини;
  • максимальне охоплення учнів позакласною та позашкільною роботою

та інші.

  Виховна робота у 2019-2020 н.р. була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя , на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі ,мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

   У навчальному закладі сформовано шкільні традиції проведення таких заходів - Свято Першого дзвоника; День вчителя; Свято Осені; Свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника України;  Новорічні ранки та новорічний вечір для старшокласників;   8 березня; День Перемоги; Свято Останнього дзвоника. При проведенні цих свят охоплено 100%  учнів  , батьківський комітет та колектив ліцею.

  Вся виховна робота в ліцеї  протягом 2019–2020 н.р. була спрямована в руслі національно-патріотичного виховання учнів ,тобто у молодого покоління виховувалось почуття патріотизму, формування особистості здійснювалось на засадах духовності, моральності, толерантності.

    Виконувались основні засади Концепції національної системи виховання дітей та молоді у національній системі освіти, положення програми Міністерства освіти та науки України «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 кл. загальноосвітніх навчальних  закладів  України»,  Концепція громадянського виховання, національна  Програма патріотичного виховання та інші. Значна увага приділялась  національно-патріотичному вихованні школярів.

   У ліцеї  протягом жовтня-листопада 2019 року проведено цикл Уроків мужності для учнів 5-11 класів, лейтмотивом яких стала тема єдності народу України та цілісності її території, любов до України, самовідданість і патріотизм її захисників.

Цікаво проходили дні українського козацтва у   ліцеї, а саме:

  • конкурс малюнків та конкурс читців віршів на патріотичну тематику;
  • гра – квест «Козацька слава» між учнями 2-7 класів;
  • спортивно – розважальна програма «Козацька Покрова» між учнями 8-11 класів.

У ліцеї продовжується активна волонтерська діяльність. Учнями були проведені благодійні акції:

  • «Поділись теплом»
  •  «Світ не без добрих людей»

Формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави здійснювалося через проведення циклів заходів, а саме:

  •   Проведено виховний захід до Дня Гідності та Свободи  на тему «Народжені  вмерти за Батьківщину – залишаються жити у віках»   бібліотекарем

Баранчук Н.П. та педагогом – організатором Макарчук Т.М. Героїв Небесної Сотні вшанували хвилиною мовчання.

  • Учнями було переглянуто відео «Річниці Революції Гідності присвячується…»   та «Мамо, не плач…»;
  •  проведено онлайн – урок для учнів 9-11 класів  «Урок мужності» за участі Героя України Ігоря Гордійчука;
  • виставки дитячих малюнків « Я славлю свою рідну Україну»     ;
  • виставка публікацій у шкільній бібліотеці «Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні».    
  • Проведено  виховний захід  до Дня  пам’яті   жертв Голодомору «Не згасне в серці пам’яті свіча» учнями  10 класу, педагогом-організатором  Макарчук Т.М. та вчителем  історії Марійчук Ю.В.. Всі  доєдналися до загальнодержавної хвилини мовчання та акції « Запалимо Свічку пам’яті» на знак вшанування невинно загиблих наших предків страшною мученицькою смертю у 1932-1933 роках;

  •  до Всесвітнього дня дитини проведено:
  •  акцію «Чи порушуються права дитини в ліцеї?» для учнів 5-11 класів  ;
  • тренінг на тему «Великі права маленької людини» для учнів 1-4 класів;
  •  конкурс розфарбовок  «Мої права»;
  • перегляд відео «Права дитини у казці», розглянули судові справи з порушень прав казкових героїв із відомих казок та мультфільмів, склали асоціативний кущ по правах відомого казкового персонажу Маші;

  • Проведено виховний захід до Дня Соборності України учнями 9 класу разом з класним керівником Стахурською Т.М., всі ліцеїсти, учителі, працівники закладу створили символічний ланцюг єдності «Ми різні, ми рівні, ми разом!!!»

  • Проведено історичну виховну годину до Дня пам’яті героїв Крут учнями 10 класу та вчителем історії Маліневською Л.І., під час заходу згадали історію

минулого, вшанували пам’ять тих, хто заради справедливості пожертвував собою.

  • Проведено виховну годину в День пам’яті воїнів – інтернаціоналістів учнями 10 класу, педагогом – організатором Макарчук Т.М. та вчителем історії Маліневською Л.І.

  • Проведено виховний захід із вшанування героїв Небесної Сотні » учнями  10- 11 класів, педагогом-організатором  Макарчук Т.М. та вчителем  історії Марійчук Ю.В. з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості нашої держави.

  • був проведений онлайн урок мужності «Чорнобиль у нашій пам’яті» для учнів 6 класу,  класним  керівником  Маліневська Л.І.
  • учениця 10 класу Самозван Альона та учениця 4 класу Повшедна Діана взяли  участь в челенджі «Іх подвиги в пам’яті вічні» присвячений  Дню пам’яті та примирення, присвячених пам’яті жертв Другої світової війни.

   Значну роль у вихованні громадянина-патріота відіграють класні керівники. Саме вони значною мірою допомагають дітям осмислити себе як громадянина України, частинку свого села, своєї родини, допомагають формувати патріотичні почуття. Плани роботи класних керівників складено згідно «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів». Належна увага приділяється в них формуванню ціннісного ставлення до суспільства і держави.

З метою формування ціннісного ставлення до людей, сім’ї та себе проведено:

  •  заходи до Дня людини похилого віку;
  •  заходи до Дня інваліда ;
  •  заходи до Міжнародного дня миру:
  • Конкурс малюнків серед учнів 1-4 класів на тему «Україна хоче Миру»;
  • Святковий флеш – моб «Діти Миру – за Мир»;
  • Книжкова виставка «Ми за мир»;
  • Між учнями 5-11 класів проведено акцію «Стрічка миру»;
  • Святкова лінійка присвячена Міжнародному дню миру.
  •  заходи до Міжнародного дня толерантності;
  •  заходи до Дня доброти;
  •  проведено свято Наума для учнів 1 класу, вчителем Паращиною С.О.
  •  заходи до Дня Андрія
  •   Гру – Квест «Твори добро» до Дня Святого Миколая;
  •  конкурс дитячих малюнків «Діти проти насильства!» ;
  •  заходи  до Міжнародного Дня обіймів;
  •   заходи до Дня Валентина:
  • Проведено виховний захід та гру - квест для учнів початкових класів Берник Т.В. з метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята та культурні традиції в англомовних країнах;
  • Було проведено конкурс « Найкраща газета до Дня Святого Валентина»;
  • Працювала «Пошта Валентина» завдяки якій усі бажаючі могли виразити свою симпатію валентинкою;
  • Мастер  - клас з виготовлення оригінальних валентинок  провела вчитель початкових класів Ліщинська Н.П.
  • святковий концерт до Міжнародного жіночого дня  8 березня. На святковий захід були запрошені батьки, вчителі , працівники закладу. Учні розповідали вірші, співали пісні, показали цікаві сценки.
  • акція «Великодній смаколик»;
  • челендж привітань з Великоднем.
  • відеочелендж до Дня вишиванки.

З метою формування ціннісного ставлення до природи проведено:

  •  акція «Ми – за чисту Україну»
  • учениця 8 класу Данільченко Анна  взяла участь в відеочеленджі «Зроби свій внесок для природи»;
  • учениця 9 класу Пересада Вікторія взяла участь у екологічному Всеукраїнському проекті «Мішечок»;
  • учениця 10 класу Самозван Альона  взяла участь в відеочеленджі «Зроби свій внесок для природи», «Полотняний мішечок»;
  • виставки робіт із природних матеріалів , натуралістична виставка «Щедрість рідної землі».

Були проведенні предметні тижні :

  • проходив тиждень української мови та писемності було проведено:
  • святкова лінійка, лунали вірші, цікаві факти про мову, яскравий та патріотичний флешмоб  підготувала педагог – організатор Макарчук Т.М.;
  • брейн - ринг,  під час якого змагалися учні 7 – 9класів (Кузнецова Т.М. , Музичук С.О.);
  • проходив турнір юних мовознавців«О,слово рідне – України слово»  для учнів 4 класу  вчителем Ліщинською Н.П., захоплюючі змагання показали, як діти знають, люблять і вміють спілкуватися рідною мовою;
  •  проходив мовно – літературний брей- ринг «Знавці рідного слова» між учнями 5 і 6 класів вчителем Бутенко В.Ю.;
  • було зроблено лепбук та композицію учнями 1 класу, класовод Паращина С.О.
  • проходив тиждень англійської мови вчителем  Драчук Л.С.;
  • насиченим та цікавим був тиждень англійської мови  між  учнями
  • проходив брейн – ринг між учнями 3-4 класів.
  • учні 5-11 класів малювали плакати, карту Великої Британії, віднаходили цікаві факти про Велику Британію;
  • читання віршів 10-11 клас;
  • конкурсна програма «Хто зверху!» між учнями 9-11 класів;
  • квест «Знавці  англійської мови» між учнями 5-8 класів.
  • проходив тиждень математики вчителем Стахурською Т.М. Протягом тижня проводились цікаві вікторини, різноманітні  математичні ігри та конкурси. Цікавим було змагання між учнями 5-11 класів:
  • «Хто найрозумніший»;
  • «Математична газета»;
  • «Брейн - ринг».

Учасники команд показали вміння логічно мислити, свою винахідливість та згуртованість.

       Система профілактичної роботи з попередження усіх видів дитячого травматизму у 2019-2020 н.р. мала такі складові, як викладання предмету «Основи здоров'я» (1-9 класи), організація  медичного огляду учнів ; проведення усіх видів інструктажів з учнями; проведення роботи щодо формування основ здорового способу життя, тематичних класних годин, профілактичних бесід та лекцій для учнів ліцею.

     Протягом року робота з профілактики усіх видів дитячого травматизму знайшла своє відображення у проведенні таких виховних заходів, як проведення місячника „Увага! Діти на дорозі!", тижня безпеки життєдіяльності, днів безпеки життєдіяльності напередодні канікул, дня цивільного захисту з відпрацюванням шляхів евакуації на випадок надзвичайної ситуації.

    Систематично проводились тематичні виховні години та бесіди з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, пожежної безпеки та інших видів дитячого травматизму, проходили конкурси та вікторини на краще знання правил пожежної безпеки, дорожнього руху, конкурси малюнку «Мій друг світлофор»,  «Безпечний рух - запорука життя» та інше.

    Протягом 2019-2020 н.р. у ліцеї для учнів 1-11 класів систематично проводились додаткові бесіди з усіх видів поточного травматизму. Були проведені всі види інструктажів, інструктажі на місцях та в спеціалізованих навчальних кабінетах. Велися журнали обліку усіх видів інструктажів та журнал реєстрації нещасних випадків, систематично проводились інструктажі з техніки безпеки перед проведенням екскурсій та перед трудовими десантами з відповідними записами у класних журналах та журналі інструктажів.

    Свої здібності учні розвивають у шкільних гуртках. З метою створення додаткових умов для самовизначення, саморозвитку, самореалізації особистості, сприяння професійній орієнтації, формування моральних якостей у дітей та підлітків, розвитку творчих здібностей, виявлення та підтримки талановитих та обдарованих учнів, організації їх змістовного дозвілля здійснено заходи щодо охоплення позашкільною освітою кожного учня ліцею. Для реалізації цих завдань у 2019 – 2020 н. р.  в ліцеї діяли гуртки:

1. «Біологічний» керівник  Борисю В.Н.

2. «Юні фольклористи» керівник  Кузнецова Т.М.

3. «Інформативний» керівник  Соловей В.П.

4. «Спортивний» керівник Тесленко М.І.

5. «Умілі руки» керівник Берник Т.В.

6. «Танцювальний» керівник Адлер Л.С.

     Результати своєї діяльності гуртківці представляли під час предметних тижнів, брали участь у культурно-масових та суспільно-корисних заходах, які проходили в ліцеї.

     У закладі працює соціальний педагог - це фахівець з виховної роботи з дітьми, підлітками, молоддю, дорослими, який покликаний створювати сприятливі соціальні, навчально-виховні умови для розвитку і соціалізації особи; це фахівець, який зайнятий у сфері соціально-педагогічної роботи або освітньо- виховної діяльності; посередник між особистістю і соціумом, який розуміє дитину, знає її вікові та індивідуальні особливості.

     Соціальний педагог забезпечує соціально-педагогічний патронаж дітей та молоді в системі освіти, сприяє взаємодії навчальних закладів, сім'ї, служб у справах неповнолітніх, соціального захисту, центрів соціальних служб для молоді, ювінальної поліції ті інших підрозділів державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування неурядових та громадських організацій - з метою адаптації дитини до вимог соціального середовища і створення умов для її сприятливого розвитку.

В своїй роботі користується наступними нормативно-правовими документами:

-Закон України «Про освіту» (від 23.03.1996р.№100а/96-ВР зі змінами і доповненнями);

-Закон України «Про професійно-технічну освіту» (№ 103/98 - ВР від 19.12.2006р зі змінами);

-Закон України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю» (№ 2558- ІІІ від 21.06.2001р.);

-Закон України «Про попередження насильства в сім'ї » (№ 2789-ІІІ від 15.11.2001р.);

-Закон України «Про охорону дитинства» (від 26.03.2001р.);

-наказ МОН «Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України» (№616 від 02.07.2009р.);

-інструктивно-методичні рекомендації щодо діяльності працівників психологічної служби у 2019-2020 н.р. (лист  МОН від 18.07.2019р. №1/9-462);

-наказ МОН України «Про затвердження Концепції формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя у дітей та молоді» (від 21.06.2004 року № 605);

- лист МОН України «Про забезпеченість фахівцями психологічної служби системи освіти та прірітетні напрями діяльності у 2019-2020 н.р.» (від 18.07.2019 р. №1/9-462)

- лист МОН від 05.09.2018 № 1\9-529 «Про документацію працівників психологічної служби у системі освіти України»;

- наказ МОН від 31.05.2018 №555 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів» Нові технології у новій школі»;

- лист МОН від 18.05.2018 № 1\11 -5480 «Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству»;

-посадова інструкція соціального педагога;

-етичний кодекс соціального педагога.

      Основною метою роботи соціального педагога є створення сприятливих умов для особистісного розвитку дитини (фізичного, соціального, духовно - морального, інтелектуального), надати їй комплексної соціально-психолого-педагогічної допомоги у саморозвитку та самореалізації в процесі соціалізації, а також захист прав дитини (соціальний, психолого-педагогічний та моральний) у її життєвому просторі.

      На початку навчального року, протягом вересня, було складено соціальні паспорти класів і на їх основі складено соціальний паспорт ліцею.

Так в нашому навчальному закладі навчалося 24  учнів пільгових категорій.З них: 

  • дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування – 6 чоловік;
  • дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 44 чоловік;
  • дітей-інвалідів – 4 чоловік;
  • діти воїнів АТО– 4.

     На цих учнів заведені картки, в яких зафіксовані загальні відомості про дитину, батьків або осіб, що їх заміняють, місце їх роботи, житлово-побутові умови , зайнятість дитини в позаурочний час. Крім того, ведуться облікові справи дітей зазначеної категорії, в яких зібрані акти обстеження, індивідуальна робота з дитиною з боку класного керівника та соціального педагога, інформація щодо зайнятості, характеристики та інформаційні матеріали , надані класними керівниками. Сім’ї такої категорії знаходяться під супроводом класних керівників та соціального педагога, який дає рекомендації батькам, вчителям, дітям, які потребують піклування чи знаходяться у складних життєвих обставинах.

       Профілактична робота є системою спільних дій усіх учасників навчально-виховного процесу і ґрунтується на своєчасному виявленні та усуненні негативних інформаційних, педагогічних, психологічних, організаційних факторів,що зумовлюють відхилення в психологічному та соціальному розвитку учнівської молоді, в їхній поведінці, стані здоров’я, а також в організації життєдіяльності і дозвілля.

        Протягом року соціальний педагог працював над проблемою: «Попередження негативних явищ в учнівському середовищі».

        Робота з профілактики правопорушень, бродяжництва серед неповнолітніх, робота адміністрації та педагогічного колективу у 2019-2020 н.р. була побудована відповідно до право установчих документів, які висвітлюють цей напрямок роботи, указів Президента України, програм правової освіти населення, і проводилась згідно з планом спільних заходів КЗ «Дібрівський аграрний ліцей», ювенальної поліції та дільничим села, служба у справах дітей та сім’ї Тетіївської міської ради.      На кінець звітного періоду в закладі   на внутрішньошкільному обліку немає жодного учня.

        На початку навчального року соціальний педагог разом з класоводами та класними керівниками склала соціальні паспорти класів та ліцею. Під час проведення індивідуальних бесід з класними керівниками та директором ліцею, були визначені діти, які безпосередньо потребують особливої уваги з боку соціального педагога. Протягом навчального року соціальним педагогом відвідувались уроки з метою спостереження за поведінкою учнів, виокремлення проблем у поведінці учнів. З учнями систематично проводились групові та індивідуальні бесіди для здійснення корекційного впливу на їх поведінки на уроках, перервах та в позаурочний час.

З учнями старших класів були проведені бесіди на тему «Цінність життя». З метою профілактики здорового способу життя соціальним педагогом були проведені наступні бесіди з учнями:

- « Скажемо: СТОП ! Наркоманії, тютюнопалінню та алкоголізму» ( 9 – 10 класи)»;

- «Що тобі відомо про ВІЛ/СНІД ?» ( 9-10 класи )

- «Шкідливість куріння» з елементом анкетування «Тютюн здоров’ю не товариш» ( 6 клас )?

- «Загроза наркотиків» ( 9-10 класи);

- «Комп’ютерні ігри. Як не нашкодити собі» ( 5 – 6 класи);

- «Пірсінг та татуювання» ( 7 клас);

- «Шлях до справжнього кохання» ( 8-10 класи) . Під час проведення бесід учням були продемонстровані відеоматеріали про шкідливість куріння, вживання спиртних напоїв та наркотиків.

З метою згуртування учнівського колективу були проведені бесіди на тему:

- «Дружба в житті людини» ( 4 клас);

- «Справжній лідер – хто він ?» ( 3 клас);

- «Порядна дитина, яка вона ?» ( 1 клас).

- «Права дитини» ( 6 клас);

- «Скажи насильству в сім’ї та школі - Ні!» ( 5-10 класи ).

- «Торгівля людьми та її причини. Як себе захистити» ( 8-10 класи).

      Протягом навчального року систематично проводились бесіди з учнями, які порушують дисципліну і пропускають заняття без поважних причин. Соціальний педагог відвідував таких дітей вдома, а також відвідував батьків учнів за місцем їх роботи. Батькам були надані рекомендації щодо виховання та навчання дітей, організації вільного часу.

      Питання роботи закладу з профілактики дитячої бездоглядності та попередження злочинності серед неповнолітніх розглядалися на нарадах при директорі, засіданнях м/о класних керівників.

     З метою профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності регулярно проводилися рейди «Урок», «Діти вулиці», «Зовнішній вигляд».

        Проведені заходи сприяли формуванню в учнів необхідності дотримуватися конституційно-правових норм, своїх прав і обов’язків. З метою соціального захисту дітей, запобігання безпритульності та бездоглядності, профілактики правопорушень серед неповнолітніх адміністрацією навчального закладу, педагогічним колективом постійно здійснюється контроль за відвідуванням навчальних занять учнями КЗ«Дібрівський аграрний ліцей», протягом поточного навчаль​ного року на постійному контролі перебувала шкільна документація (книги обліку відсутніх, класні журнали, медичні довідки, письмові по​яснення батьків щодо причин відсутності дітей на уроках), проведено рейди контролю за відвідуванням; за наслідками цього було зроблено детальний аналіз стану відвідування учнями ліцею.

       З метою виявлення рівня обізнаності учнів з питань ставлення учнів до проблем насильства в суспільстві та в шкільному середовищі, виявлення фактів жорстокого поводження з дітьми, вивчення проблеми підліткового насильства проведено анкетування, соціальні опитування серед учнів. За результатами анкетування соціальним педагогом  проведені інформаційні хвилинки «Скажемо «Ні!» жорстокості і насильству»,  заняття з елементами тренінгу «Конфлікти:причини виникнення та шляхи розв’язання», виставка дитячих малюнків «Світ без насильства». Всіх учасників навчально-виховного процесу ознайомлено з нормативно-правовою базою щодо недопущення насильств.

      На початку навчального року була проведена паспортизація класів та ліцею, зібрані і упорядковані списки учнів пільгових категорій. Протягом року до банку даних дітей постійно вносилися корективи.

       Профорієнтаційна робота з учнями 9 та 10 класів проводилася соціальним педагогом в декілька етапів та за кількома методиками. Протягом навчального року соціальний педагог залучався до виступів на педагогічних радах та нарадах при директорові.

       Індивідуальні та групові консультації соціальним педагогом проводились на таку тематику :

- проблеми навчання та виховання учнів ( педагогічні працівники);

- труднощі у спілкуванні з однолітками ( учні );

- проблеми з дисципліною та відвідування учнями уроків (педагогічні працівники, учні, батьки);

- труднощі у спілкуванні з батьками ( учні, батьки );

- сімейні конфлікти ( учні, батьки).

        Основною метою роботи соціального педагога є створення сприятливих умов для особистісного розвитку дитини (фізичного, соціального, духовно - морального, інтелектуального), надати їй комплексної соціально-психолого-педагогічної допомоги у саморозвитку та самореалізації в процесі соціалізації, а також захист прав дитини (соціальний, психолого-педагогічний та моральний) у її життєвому просторі.

Перед соціальним педагогом ліцею поставлені завдання:

- забезпечення, збереження і зміцнення фізичного, психологічного, соціального та морального здоров’я особистості;

- формування моральної свідомості, моральних якостей, соціально-значущих орієнтацій і установок у життєвому самовизначенні і моральної поведінки;

- створення сприятливих умов у мікросоціумі для розвитку здібностей та реалізації можливостей дитини, її позитивного потенціалу в соціально корисних сферах життєдіяльності, її пристосованості до життя, попередження тупикових ситуацій в особистому розвиту;

- надання комплексної соціально-психолого-педагогічнолї допомоги і підтримки;

- вести серед батьків роботу щодо роз`яснення правових та педагогічних знань;

- представляти інтереси учнів в органах законодавчої та виконавчої влади.

       

    Проблема, над якою працює шкільне методичне об'єднання класних керівників:

«Створення сприятливо-стимулюючих умов для розвитку життєвих компетентнцій школярів.»

       В КЗ «Дібрівський аграрний ліцей» весь процес виховання спрямований на розвиток в учнів тих рис, які допоможуть реалізувати себе як частинку суспільства, як неповторну індивідуальність зі своїми запитами, планами самореалізації. Класні керівники працюють над створенням такого простору, в якому виховна система охоплює весь педагогічний процес: навчальні заняття, позаурочну діяльність учнів (позакласні виховні заходи, заняття в гуртках, тощо). Важливою метою цієї роботи є створення умов для розвитку та самореалізації особистості, залучення кожного учня до участі в різних сферах діяльності на основі діагностики його нахилів та здібностей.

     Щотижнева година класного керівника зазначена у шкільному розкладі, а тому на таких годинах присутні всі школярі, що сприяє нерозривності виховного процесу, можливості через проведення диспутів, тестів, залучення до обговорення тих чи інших проблем визначати рівень вихованості учнів.

      Протягом року всі класні керівники працювали над вирішенням поставлених завдань перед класом та обраних тем по виховній роботі, вдосконалюючи свої вміння спілкуватися з дітьми і ефективно управляти їх діями, результат чого висвітлювали на батьківських зборах класу, які проходили раз на четверть, у визначені терміни. 
  Проведені всі засідання МО згідно плану. Під керівництвом учителів були підготовлені й проведені всі заплановані загальношкільні заходи (свята, тематичні тижні, тощо).

Вся робота методоб’єднання класних керівників спрямована на всебічний, гармонійний розвиток особистості.  Робота методичного об’єднання класних керівників спрямована на формування умінь вчителів плідно працювати з учнями, враховуючи інтереси й запити самих школярів, індивідуальний підхід у виховній роботі, охоплює питання планування, організації та аналізу ефективності виховного процесу.
       Однією з основних проблем у виховній роботі з учнями є налагодження індивідуального підходу до кожної особистості, розвиток творчого потенціалу дитини та профілактична робота, направлена на правовий аспект у вихованні учнів, схильних до правопорушень. Адже кожна дитина - це особистість. А кожна особистість потребує творчого підходу, великого терпіння і любові з боку вчителя, вихователя. Тільки при такому підході до справи є шанс розкрити і розвинути усі кращі сторони чутливої дитячої душі, творчого потенціалу дитини.

Протягом навчального року було проведено 5 засідань МО, на яких було розглянуто питання планування виховної роботи в класах, опрацьовані основні нормативні документи з виховної роботи, вивчалися інноваційні технології, проводився моніторинг серед класних керівників щодо вивчення інноваційних технологій і їх впровадження у виховний процес. Розглядалися способи діагностування обдарованих дітей і способи роботи з педагогічно занедбаними учнями, проводилися педагогічні читання по проблемі розвитку компетентностей учнів по напрямках виховної діяльності навчального закладу, проводилася робота щодо формування виховних систем класів і їх оформлення, вивчалися новинки педагогічної літератури та передовий педагогічний досвід.

       Основним завданням,  над яким працювало методичне об’єднання в 2019-2020 навчальному році, було всебічне підвищення компетенції й професійної майстерності кожного класного керівника, підвищення його творчого потенціалу, підвищення якості й ефективності системи виховної роботи класу, ліцею. Для організації поставленої задачі були проведені теоретичні й практичні семінари, засідання методичного об’єднання класних керівників.

      Колективна методична робота дозволила класним керівникам оволодіти різними виховними засобами, що сприяють максимальній реалізації педагогічних можливостей в розвитку індивідуальних якостей особистості.

      Під час взаємовідвідувань позакласних заходів, при організації відкритих годин спілкування, колективних творчих справ класні керівники вчились аналізувати свою роботу, правильно оцінювати її результати, виправляти недоліки.

     Методична робота з класними керівниками проводилась у формі круглих столів, дискусій, практикумів, тренінгів, що дозволило досягти більш точної, конкретної роботи в удосконаленні діяльності. Адже вчителі не лише вчились і приймали інформацію, а й були активними учасниками.

     «Виховання – велика справа: ним вирішується доля людини». Ці слова В.Г.Бєлінського добре відомі, вони не втрачають своєї актуальності й набувають ще більшої значущості в наш час. Адже, дійсно, сьогодні як ніколи раніше доля людини залежить від того, як вона вихована.

      Ключовою фігурою в цьому процесі залишається класний керівник. Саме від його особистості залежать зміни, творчий підхід, плідність діяльності у становленні системи виховної роботи, що спирається на духовно-моральні цінності суспільства, етичні норми, культуру, поведінку, принципи співжиття у соціумі.

     Удосконалюючи систему виховної роботи ліцею ми відчули необхідність нових підходів до формування духовно-моральних якостей особистості, докорінного переосмислення  парадигми виховання, оновлення якісних характеристик учня, власних компетенцій на основі гуманізації його життєдіяльності.

     Кожен із класних керівників  намагається відшукати свої шляхи вирішення здавалося одних і тих же завдань. І чим вища майстерність класного керівника, тим результативнішим є процес виховання: менше конфліктів, більше доброти і взаєморозуміння у взаєминах між педагогом і його вихованцями. Помітно впроваджуються нові форми роботи, прагнення йти в ногу з часом. Працювати й творити в інтересах дитини задля дитини.

     Аналізуючи роботу методичного об’єднання класних керівників можна зробити висновок про те, що класні керівники підвищують свою фахову майстерність, мають результативність у роботі з вихованцями, є активними учасниками акцій, проектів учнівського самоврядування.   

      Класні керівники мають досвід роботи з проектних виховних технологій, що  дає підстави для подальшої проектної діяльності за напрямками виховання. 

      Наше методичне об'єднання класних керівників обрало єдину виховну тему, що пов'язана з науково-методичною проблемою  ліцею й на своїх засіданнях обговорює окремі її аспекти. Методичні зусилля класних керівників спрямовані на реалізацією проблеми:

«Створення сприятливо-стимулюючих умов для розвитку життєвих компетенцій школярів.»

Робота проводиться за двома напрямками:

По-перше, озброїти класних керівників необхідними знаннями, уміннями та навичками.

По-друге, сформувати особистість кожного учня.

З цією метою методичне об'єднання працює й будує свою роботу за такими напрямками:

  •  Організація     інформаційно-методичної     допомоги класним керівникам
  •  Переорієнтація процесу взаємодії вчителів від репродуктивної діяльності до дослідницької;
  •  Активізація творчої діяльності вчителів засобами використання нетрадиційних інтерактивних методів;
  • Створення інформаційно-педагогічного банку власних досягнень, популяризація передового педагогічного досвіду;
  • Розвиток   інформаційної   культури   вчителів   й впровадження використання інформаційних технологій у виховну роботу.

       В якості основних форм роботи для реалізації даних задач визначені тематичні засідання методичного об'єднання; участь в роботі педагогічної ради й нарадах при директорові; районні семінари вихователів й класних керівників на базі нашого ліцею; огляд класних колективів; відкриті виховні заходи; звіти про роботу; співбесіди, знайомство з новинками методичної літератури тощо.

     Своїм головним завданням вважаємо розвиток сучасного педагогічного мислення класного керівника, підвищення його мотивації на освіту, формування якостей інноваційної особистості. Для якісної реалізації цих завдань створена:

модель ліцею  « Я-людина. Я-особистість. Я-громадянин»;

        На нинішньому етапі розвитку школи використовувуються в роботі новітні виховні технології в поєднані з традиційними. Слід відмітити, що класні керівники здійснюють свою діяльність у тісній співпраці з вчителями предметниками та керівниками гуртків. В ліцеї  склалась добра традиція взаємодопомоги практичної й методичної, взаємовідвідування виховних заходів. В більшості випадків ця співпраця дає позитивні результати й на практиці, в тому числі й при проведенні відкритих виховних заходів, які крім інших мають на меті - удосконалення педагогічної майстерності. Поглибленню знань класних керівників про методи виховної роботи, удосконаленню їхньої педагогічної майстерності, розповсюдженню позитивного досвіду й створенню нового досвіду з питань виховної роботи сприяє також робота з самоосвіти, взаємодопомога, а також колективні творчі справи в класних колективах та ліцеї. Відомо, що потребою будь-якої особистості є розвиток творчих здібностей. Методичне об'єднання організовує реалізацію цієї проблеми через спільну продуктивну діяльність вчителя й учня.  

       Враховуючи набутий позитивний досвід в діяльності методичного об’єднання, відмічені недоліки, враховуючи проблему, над якою працює педагогічний колектив,  методичне об’єднання класних керівників ставить перед собою завдання  на 2020 – 2021 навчальний рік:  

  •  підвищення теоретичного рівня класних керівників  з питань морально-духовного виховання й вмінь застосовувати одержані знання в практичній діяльності, вдосконалення якості й форм роботи з громадянського виховання;
  •  формування інформаційного банку, необхідного для керування виховним процесом, реалізація творчих здібностей класних керівників й узагальнення передового педагогічного досвіду через організацію відкритих заходів виховного характеру, обмін досвідом;
  •   сприяння становленню й розвитку органів учнівського самоврядування, забезпечення єдиного принципового підходу до виховання й соціалізації учнів;
  •  координація зусиль класних керівників й батьківської громадськості на організацію спільної роботи з профорієнтації учнів.
  • виконання рекомендацій соціального педагога  по підвищенню рівня вихованості учнів.
  • спрямувати роботу на реалізацію принципу особистого підходу до учня в педагогічній діяльності вчителів.
  • виховання учнів в дусі національної свідомості, людської гідності, патріота своєї держави.
  • збереження та зміцнення фізичного, морального та психічного розвитку дитини.
  • приділяти належну увагу формуванню дружнього колективу.
  • систематично проводити роботу з батьками по попередженню дитячого травматизму, збереженню здоров’я та життєдіяльності учнів.
  • проводити різноманітні бесіди з батьками по попередженню дитячої злочинності, на виявлення суїциду, бездоглядності дітей.
  • стежити за новинками педагогічної літератури, вивчати їх і впроваджувати в своїй роботі.
  • приділяти більшу увагу проблемам молодих класних керівників, їх адаптації до шкільного життя. 
  • посилити індивідуальну роботу з дітьми, схильними до правопорушень. 
  • приділити особливу увагу організації роботи з обдарованими дітьми. Працювати над створенням оптимальних умов для розвитку обдарованих дітей, забезпечення їх самореалізації. . 
  • залучати батьків до активної участі в організації і проведенні позакласних заходів. 
  • формування ціннісного ставлення до себе, людей, довкілля, Батьківщини;
  • формування гуманістичної, життєтворчої, духовно багатої та морально чистої особистості з глибоко усвідомленою національною та громадянською позицією;
  • забезпечення кожній дитині умов для саморозвитку та самовдосконалення;
  • формування розуміння кожною дитиною особистої ролі в розвитку рідного краю та всього суспільства;
  • виховання інтелігентності, високого рівня освіти та культури;
  • формування навичок економічного та екологічного мислення, виховання основних рис ділової людини;
  • формування вміння швидко пристосовуватись до безперервних змін у суспільстві, економіці; уміння соціально адаптуватись, шукати найкращих шляхів розв’язання життєвих проблем;
  • виховання уміння не губитися у швидкоплинному інформаційному просторі, вміння володіти собою в складних життєвих ситуаціях; дотримуватись самодисципліни, самоконтролю;
  • формування потреб постійного навчання, безперервної освіти;
  • виховання вміти спілкуватись з однолітками, в міжстатевих відносинах і різновікових колективах;
  • формування екологічного мислення, діалектичного світогляду, оптимістичного погляду на життя;
  • формування засад здорового способу життя.

     У ліцеї працює краєзнавчий музей  керівник  Маліневська Л.І.. У 2019-2020 н.р. історико - краєзнавчий музей КЗ «Дібрівський аграрний ліцей» спрямував свою діяльність на виховання патріотизму, залучення учнівської молоді до вивчення історичного минулого нашого краю, розширення і збагачення знань про малу Батьківщину. Протягом навчального року були оформлені  тематичні виставки, які експонувались в шкільному музеї, а також у приміщенні ліцею. Матеріали для  виставок  були зібрані в ході пошукової роботи.

- доповнення новими матеріалами нового стенду в шкільному музеї  «Україна незалежна», створення нових тематичних папок «Герої не вмирають (пам’ятаємо тих, хто воював і загинув за єдину Україну», «Національно-патріотичне виховання», та доповнення тематичної папки «Наші земляки – воїни АТО»

 - До дня пам’яті жертв голодоморів, який відмічається щорічно у листопаді –  були проведені виставки науково – популярної та художньої літератури у шкільній бібліотеці, що висвітлюють події, пов’язані з голодомором 1932 -1933 років в Україні.

- До Дня Збройних Сил України 6 грудня – виставка «Наші земляки – воїни АТО»

  • Ознайомлювальна екскурсія для учнів 1 класу;
  • Тематичні екскурсії в музей для учнів 2-11 класів;
  • Тематичні фрагменти уроків історії, народознавства для учнів ліцею в шкільному музеї;

   З метою профорієнтації класні керівники формували розуміння значущості праці як джерела саморозвитку та самовдосконалення, визнаючи ставлення до трудової діяльності, виховуючи працьовитість, відповідальність, бережливість, проводили такі форми виховної діяльності: презентації, години спілкування, бесіди, екскурсії:

  • на малинник  СТОВ «Дібрівка - Агросервіс»;
  • на тракторну бригаду ТОВ «АГРО - Дібрівка»;
  • на Селянське (фермерське) господарство «Вікторія» с. Ненадихи;
  • на «БИТВУ АГРО ТИТАНІВ» в с. Степове на полях ТАК Агро.

        Класними керівники 9-11 класів  проведено тренінг «Обираємо професію разом».

   Крім того для учнів 9 класу та учнів 10-11 класу були проведені дружні зустрічі з однолітками та поїздки з представниками вищих навчальних закладів:

  • Національний університет біоресурсів і природокористування України;
  • Уманський національний університет садівництва;
  • Відбулася дружня зустріч дев’ятокласників під назвою «Давайте познайомимося».

У ліцеї  проводилося анкетування учнів старших класів по вибору професій. Як з'ясували, на вибір професії впливає порада батьків, друзів, престижність професії, її потреба в суспільстві, життєвий досвід. Інформацію про професію дізнаються з засобів масового зв'язку та преси, Інтернету, від батьків та знайомих. При виборі професії учні вважають важливим реалізувати свої інтереси, нахили, здібності, враховують умови праці та оплати. В результаті такої роботи в учнів початкової та середньої школи сформоване поняття та уявлення про важливість праці в житті людини; у більшості – сформована потреба у праці. Беручи участь у спільних видах діяльності, учні вчаться будувати взаємини з однолітками, входити в колектив ровесників. У старшокласників в основному сформовані поняття професійного самовизначення, а тому раніше випускники 9, 11 класів свідомо обирали майбутнє навчання. Свідченням цього є моніторинг вступу випускників до начальних закладів протягом попередніх навчальних років.

Протягом навчального року адміністрацією та класними керівниками була проведена певна робота з батьками:

  •  відвідували сім'ї вдома, складали акти обстеження житлово-побутових умов сім'ї;
  • проведені класні та загальношкільні батьківські збори,
  • тримався зв’язок з батьками через щоденник,
  • залучалися до участі в проведенні ремонтних робіт,
  • працював батьківський комітет, до складу якого входять батьки учнів.

    Батьків залучали до підготовки й проведення класних та загальношкільних форм виховної діяльності.

Серед недоліків можна виділити недостатній рівень системності в роботі формування відносин «батьки – вчителі». При проведенні загальношкільних батьківських зборів наявний низький відсоток відвідування батьків. Деякі батьки мало цікавляться успішністю та поведінкою та станом здоров'я своїх дітей. Бажано, щоб надалі батьки більше співпрацювали з адміністрацією ліцею , класними керівниками та вчителями предметниками,  у зацікавленні результатів збереження здоров'я дітей, їх успішності та поведінки, так і в залученні їх у позакласних та позашкільних формах виховної діяльності, розвитку здібностей і талантів.

Класним керівникам необхідно частіше спілкуватися з батьками, щодо виховання дітей, спонукати їх щодня цікавитись їх справами та продовжувати працювати за проблемою – створення позитивного клімату в класних колективах шляхом співробітництва педагогічного колективу та батьківської громадськості.

   Учнівське самоврядування є універсальною формою організаторської діяльності, яку можна вважати способом організації життя шкільного колективу, та чинником творчої самореалізації особистості.

       Діяльність учнівського самоврядування учнівський старостат « Країна Бджолярія» в 2019-2020 навчальному році була спрямована на активізацію, вдосконалення та оптимізацію учнівського самоврядування в ліцеї, підвищення авторитету лідерства, формування активної громадянської та патріотичної позиції учнів, виховання самостійності у вирішенні питань, що пов’язані з внутрішньою шкільною діяльністю.

     У КЗ «Дібрівський аграрний ліцей» учнівське самоврядування є важливою частиною демократичних процесів, які відбуваються як у ліцеї, так і у суспільстві в цілому. Учнівське самоврядування сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, процесу соціалізації особистості, ефективному входженню в доросле життя.

    Діти стають не спостерігачами життя, а його учасниками. Через шкільне самоврядування відбувається підготовка майбутніх активних громадян держави.

 До складу учнівського старостату входять управління: освіти, культури, інформаційної політики, здоров’я і спорту, волонтерської діяльності, правопорядку, молодіжної політики.

    Організаційно-функціональну структуру учнівського самоврядування очолює староста - Самозван Альона, заступник старости – Войцехівська Маргарита, секретар – Чернець Ірина.  

      За кожним центром закріплені педагоги-радники, управління культури – Макарчук Т.М., управління освіти – Стахурська Т.М., управління правопорядку – Драчук Л.С., управління інформаційної політики – Кузнецова Т.М., управління здоров’я і спорту – Тесленко М.І., управління волонтерської діяльності – Борисюк В.Н., управління молодіжної політики – Берник Т.В.,  які відповідали за надання методичної допомоги органам учнівського самоврядування, учням-лідерам із проблеми організації цікавих справ, акцій, навчання учнівського активу.

      Протягом навчального року   учнівське самоврядування було ініціатором та організатором проведення благодійних акцій, метою яких було надання матеріальної допомоги дітям та сім’ям, які опинилися у скрутному становищі. Також ліцей приймав участь у благодійних акціях шкільного рівня. Лідери шкільного самоврядування брали участь  у розробці плану роботи ліцею на новий навчальний рік ;

  •  Підготовка та проведення конкурсів, творчих звітів, змагань;
  •  Забезпечення порядку в ліцеї, організація чергування в закладі, у класах ;
  •  Організація дозвілля на перервах ;
  •  Проведення загально шкільних лінійок, зборів, конференцій, виставок ;
  •  Організація роботи із благоустрою території ліцею ;
  •  Контроль за відвідуваням учнями ліцею ;
  •  Заслуховання звітів управлінь учнівського самоврядування ;
  •  Проведення соціолгоічних досліджень з проблем життєдіяльності учнівських колективів.

Управління правопорядку : стежить за самообслуговуванням в класах; організовує чергування учнів , веде облік і виявляє причини пропусків уроків; інформує шкільну раду профілактики правопорушень; контролює стан шкільного майна; проводить рейди-перевірки.

Управління освіти: залучає учнів до гурткової роботи , співпрацює з вчителями в організації тематичних вечорів, предметних олімпіад, організовує перевірку стану підручників, ведення зошитів і щоденників, слідкує за дотриманням учнями «Правил учнів»

Управління культури: готує інформацію про події в світі, країні; долучається до підготовки свят і тематичних вечорів відпочинку, виставок; співпрацює з молодіжними організаціями села; розподіляє доручення по підготовці до свят шкільного і народного календаря, оформляє стіннівки .

Управління  екологів: залучає учнів до бережливого ставлення до природи, сприяє озелененню класних кімнат і ліцейних  приміщень; проектує роботу із збереження чистоти довкілля; допомагає озеленювати територію ліцею і квітника.

Управління волонтерської діяльності: проводить заходи, які виховують милосердя і доброзичливість, бережливе ставлення до всього, що оточує.

Управління інформаційної політики: ознайомлює учнів з новинами, формує високу культуру, вдосконалює українську мову. Були проведені тематичні лінійки : до Дня європейських мов , до всесвітнього дня посмішки, до Покрови Пресвятої Богородиці, до Дня писемності, до Дня боротьби зі СНІДом, до Дня Голокосту, до Дня  пам’яті жертв голодомору та політичних репресій,до  Дня Соборності України, відзначення роковин трагічних подій на Майдані.,до  Дня   Пам’яті та примирення, присвячених пам’яті жертв Другої світової війни.

Управління здоров’я і спорту:  проводив ліцейні спортивно- масові заходи : спортивні змагання з волейболу, баскетболу,футболу, рухливі ігри з молодшими школярами. Проводив дні зоров’я( 1 раз в тиждень).

   На базі нашого закладу КЗ «Дібрівський аграрний ліцей» відбувся семінар – практикум збору лідерів учнівського самоврядування шкіл громади «Будуємо спільноту відповідального лідерства».

      Протягом 2019 - 2020 навчального року всі управління  старостату учнівського самоврядування, справлялися зі своєю роботою. Більшість учнів ліцею з задоволенням брали учать в загальношкільних заходах, в організації колективних творчих справ. Долучалися до проведення заходів класними керівниками та вчителями-предметниками. Учні вчилися бути ініціативними, відстоювати власну думку, формувати активну громадянську позицію.

      

Учні бралиактивну участь у всіх районних конкурсах :

  • Участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» тема «Розведення та утримання кролів в домашніх умовах»  учні 2 класу, керівник Повшедна Ю.М.  І місце в районному етапі та участь в обласному етапі.

  • Участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально – дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник»  тема «Розведення та утримання перепелів в домашніх умовах» учні 5 класу , керівник Берник Т.В.

ІІ місце в районному етапі.

  • Участь в обласному етапі Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» тема «Моя маленька Батьківщина»  , «Країна Юнатія – 95»  учениця 9 класу Чернець Ірина, керівник Драчук Л.С. І місце в районному етапі та участь в обласному етапі.

  • Участь в обласному етапі Всеукраїнської природоохоронної акції «Грак (Corvus frugilegus) – птах року 2019» учні 3 класу , керівник Локайчук Н.О.  І місце в районному етапі та участь  в обласному.

  • Участь в районному етапі конкурсу малюнків «Право очима дітей» -

учениця 4 класу Левченко Ольга , керівник Ліщинська Н.П.

  • Участь в районному етапі конкурсу «Київщина козацька» - учениця 10 класу

Іщук Яна, керівник Марійчук Ю.В.

  • Участь в обласному етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» учень 7 класу Нескоромюк Максим, керівник Стахурська Т.М.  І місце в районному етапі та участь в обласному етапі.

  • Участь в розробці проекту «Земля мого дитинства» учениця 8 класу

Валентенко Даша , керівник Кузнецова Т.М.

  • Участь в розробці проекту учнівського самоврядування  в профорієнтації  «Професія – як запорука успішного майбутнього життя» учениця 10 класу Самозван Альона, керівник Макарчук Т.М.
  • Участь в обласному етапі Всеукраїнської  краєзнавчої експедиції учнівської молоді  «Моя Батьківщина – Україна»  - учні 10 класу , Бабюк Василь Васильович, Іщук Яна Іванівна, Кулаєва Злата Валеріївна, Самозван Альона Олександрівна, керівник  Марійчук Ю. В., І місце, рекомендовано до участі в області.

  • Участь в районному етапі «Новорічна композиція» учні 4 класу , керівник Ліщинська Н.П. ІІІ місце в районному етапі.

  • Випуск челенджа  віршів «Читання Кобзаря» присвяченого до Шевченківських днів, учні 3 класу, керівник Локайчук Н.О.

  •    Участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу  плакатів «Безпека дорожнього руху – це життя!»  учениця 10 класу Іщук Яна,  керівник  Драчук Л.С. І місце, у.о

  • Наші переможці у відкритій першості з баскетболу:

              І – місце серед юнаків 10-11 класів;

             ІІ – місце серед дівчат  8-9 класів .

      Протягом  навчального  року  питання  виховної  роботи  розглядались  на  нара-дах  при  директорові: «Робота педагогічного колективу з організації контролю за відвідуванням учнями навчального закладу», «Про створення умов для розвитку, збереження і зміцнення здоров’я учнів», «Про стан роботи щодо профілактики правопорушень серед учнів ліцею», «Про стан виховної роботи за ІІ семестр 2019/2020  навчального року» тощо, на засіданнях  педагогічної  ради:

« Спрямованість педагогічного колективу на створення умов для всебічного розвитку здорової особистості через упровадження здоров’я  збережних технологій. Робота класних керівників, щодо профілактики правопорушень та злочинності, СНІДу, наркоманії, алкоголізму»,  «Булінг. Проблеми дитячого середовища», «Застосування прогресивних форм роботи з метою виховання патріотичних та державницьких почуттів національно свідомого громадянина України. Роль учнівського самоврядування в житті нашого навчального закладу, як реальної виховної сили в умовах демократизації  ліцею» , методичного  об’єднання   класних керівників.

Виховна робота в КЗ «Дібрівський аграрний ліцей»  передбачає кінцеву мету –   забезпечити суспільство високоінтелектуальною, духовно багатою, толерантною елітою, виховати життєво компетентну, творчу особистість, здатну до розвитку, самовдосконалення, як громадянин, професіонал, носій культури, сім’янин. Шляхи досягнення мети вбачаємо в запровадженні сучасних моделей виховання, у впровадженні й апробації інноваційних технологій виховання, планування відповідно до «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів».

Разом з тим під час організації виховної роботи у школі було виявлено і ряд недоліків.

Класним керівникам слід більше уваги приділяти  вихованню естетичних смаків учнів, їх зовнішньому вигляду, формуванню колективізму, небайдужості, культури поведінки, вмінню виступати перед аудиторією та ін. (особливо під час проведення відкритих виховних заходів). Усе це необхідно для розвитку індивідуальних здібностей дитини, її особистості.

               Заступник директора з виховної роботи                        Ю.М. Повшедна

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.